İnşaat Sektörü Öncüsü Kamuran Akbay, Yeni Projelerle Gündemde | Kamuran Akbay Mimarlık
photo

İnşaat Sektörü Öncüsü Kamuran Akbay, Yeni Projelerle Gündemde

Geçmiş zamanlarda imzasını attığı başarılı birçok projeden ve yaptığı yardımlardan tanıdığımız; iş hayatının bilinen saygıdeğer insanlarından Kamuran Akbay yeni projeleriyle Türkiye’de kendisine olan ilgiyi ve merakı artırdı.

Projelerin sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ve bunun yanı sıra son zamanlarda siyasete olan ilgisiyle de gündeme geldi. Çevresindeki sevenleri ve destekçilerinin siyasete atılması yönündeki tavsiyelerine, baskılarına olumlu baktığını ifade eden Kamuran Akbay, güncel olarak planladığı yeni projelerinin yanı sıra siyaset konusunda şu açıklamada bulundu;

“Meslek hayatımdaki bilgi birikimimle siyasete atılmaya sıcak bakıyorum. Geçmişte büyük ses getiren projelerimizin etkisini olumlu yönde görmeye devam ediyoruz, bu da yeni projelerimiz için bizlere güç veriyor. Bunun yanı sıra, olası bir erken seçim durumunda veya 2023 genel seçimlerinde adaylığımı ortaya koymak aklımda var. Siyaset konusunda derinlemesine düşündüm, benim için uygun görünüyor. Etrafımdaki sevenlerim, destekçilerimden de bu konuda güç buluyorum. Bakalım, hayırlısı diyelim ve şimdilik hali hazırda üzerinde durduğumuz projelere odaklanalım.”

Akbay'ın Sık Sık Ankara Ziyaretleri Yaptığı Biliniyor

Siyasete atılma yönündeki iddialara katıldığını ifade eden ünlü iş adamı Kamuran Akbay'ın bir süredir Ankara ziyaretleri gerçekleştirdiği biliniyor. Kamuran Akbay'ın henüz hangi bakan ile görüştüğü konusunda bir fikir olmasa da gayrimenkul alanında nam salmış Akbay'ın siyaset konusunda bir girişimde bulunacağı tahmin ediliyor. Yaptığı hayır yardımlarıyla özellikle Gebze halkının duasını ve desteklerini kazanan iş adamına saygı büyük ve siyaset alanına dahil olması durumunda kendisine destek vereceğini ifade eden birçok destekçisi mevcut.